eyJwb3J0cmFpdCI6ImFrdHVhbGl0YSIsImFsbCI6ImFrdHVhbGl0YSJ9
Pondělí, 5 prosince, 2022

Během pandemie se zvýšil zájem společností o flexibilní kanceláře

Více článků

Pandemie zvýšila zájem firem o moderní, ekologické a flexibilní kanceláře. Tento trend se podle odborníků vyvíjel nejdynamičtější ve střední a východní Evropě.
Pandemie zvýšila zájem firem o moderní, ekologické a flexibilní kanceláře. Tento trend se podle odborníků vyvíjel nejdynamičtější ve střední a východní Evropě. Poukazuje na to report globální realitních-poradenské společnosti CBRE.

I když podle ředitele pronájmu kancelářských prostor Olivera Galati na Slovensku nebyl až takový preferovaný flexibilní způsob práce, je možné očekávat, že i zde nastanou v budoucnu změny. „Naše zkušenosti s pandemií mohou mít vliv na budoucí smýšlení firem z různých oblastí podnikání. Předpokládáme však, že takové změny by měly dotknout primárně menších společností, které potřebují buď flexibilně snižovat, nebo naopak, sezónní zvyšovat počty svých zaměstnanců,“ popisuje Galata.

Odborníci společnosti také hovoří o rovnováze na slovenském trhu. Důvodem je, že 88% poskytovatelů takových prostorů představují tuzemské společnosti, zatímco zbývajících 12% majitelů je z jiných částí regionu společnosti.

V současnosti je na Slovensku jeden poskytovatel flexibilních prostor, který je nezávislý. Zbývajících 95% těchto prostor tvoří takové, které jsou podporovány samotnými pronajímateli. Podle zjištění společnosti se nejvíce takových prostorů nachází v Londýně, kde dosahují poměr téměř šest procent z celkového počtu kanceláří. V Evropě je toto číslo na úrovni dvou procent.

Největší poskytovatelé takových prostorů na Slovensku jsou v Bratislavě. Report poukazuje na to, že průměrný coworkingový prostor v hlavním městě nabízí k pronájmu 185 míst na práci. Vzhledem k přetrvávající situaci pandemie nového koronavirus společnost zaznamenala zvýšenou poptávku po prostorech ze strany nájemců. Odborníci společnosti očekávají, že ve třetím a čtvrtém čtvrtletí tohoto roku se bude zájem o flexibilní prostory zvyšovat. O tomto růstu jsou přesvědčeni i pronajímatelé prostor. Podle nich současná situace zdůrazní potřebu kancelářských prostor.

Report společnosti odkrývá zajímavosti o flexibilní práci, ale i rozdíly či podobnosti jednotlivých zemí a měst v rámci regionu společnosti. Report zahrnuje výsledky z 12 zemí tohoto regionu včetně Slovenska.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články