eyJwb3J0cmFpdCI6ImFrdHVhbGl0YSIsImFsbCI6ImFrdHVhbGl0YSJ9
Pondělí, 5 prosince, 2022

Slovinský TAB a čínský Haidi Energy Technology budou společně vyrábět baterie

Více článků

Slovinský výrobce akumulátorů TAB vytvořil s čínskou společností Haidi Energy Technology společný podnik, který bude od jara 2022 vyrábět baterie ve slovinském městě Prevalje.
Slovinský výrobce akumulátorů TAB vytvořil s čínskou společností Haidi Energy Technology společný podnik, který bude od jara 2022 vyrábět baterie ve slovinském městě Prevalje. Jak se na slovinské média odvolává agentura APA, projekt má hodnotu 100 milionů eur.

Půjde o první továrnu na lithium-iontové baterie v Slovinsku, která by měla vyrobit akumulátory s celkovou kapacitou 500 megawatthodin (MWh). Podle šéfa TAB Bogomir Aupriha v Evropské unii je v současnosti 40 podobných nebo větších továren.

V nové továrně má zpočátku vzniknout 300 pracovních míst a společný podnik už nyní předpokládá další rozšiřování výrobních kapacit. Zároveň uvažuje o vybudování nových továren v Severním Makedonii, kde má TAB továrnu na akumulátory, tak v Itálii a Španělsku, v nichž již existují jeho dceřiné firmy.

TAB, který má ve společném podniku podíl 74%, bude financovat výstavbu továrny a vybavení, poskytne provozní kapitál a postará se o provoz nové společnosti. Čínský partner poskytne technologie, znalosti a postará se o vývoj. Haidi Energy Technology, který vznikl v roce 2011 a zaměstnává zhruba 800 lidí, patří podle TAB k předním výrobcům moderních lithium-iontových baterií v Číně.

Lithium-iontové akumulátory z nové fabriky jsou vhodné pro uskladnění energie v obytných domech a průmyslových podnicích. TAB doufá, že se mu podaří proniknout i na trh elektromobilů.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články