eyJwb3J0cmFpdCI6ImFrdHVhbGl0YSIsImFsbCI6ImFrdHVhbGl0YSJ9
Pondělí, 5 prosince, 2022

Letecká společnost Emirates vykázala za loňský rok ztrátu

Více článků

Letecká společnost Emirates se sídlem v Dubaji vykázala za uplynulý finanční rok 2020/21 roční ztrátu, první za více než tři desetiletí. Důvodem je pandemie nového koronavirus, která tvrdě zasáhla letecký průmysl.

Největší letecký dopravce na Středním východě v úterý oznámil, že za rok do konce března 2021 zaznamenal ztrátu 5,5 miliardy USD (4,54 miliardy eur) po zisku 288 milionů USD v předchozím roce.

Tržby letecké společnosti, která byla pro cestovní omezení nucena dočasně pozastavit provoz, se snížily o 66% na 8,4 miliardy USD a počet cestujících klesl o 88% na 6,6 milionu osob.

„Pandemie onemocnění COVID-19 si i nadále vybírá obrovskou daň na lidských životech, komunitách, ekonomikách a na leteckém a cestovním průmyslu,“ uvedl v prohlášení předseda představenstva a generální ředitel letecké společnosti šejk Ahmad bin Saíd al-Maktúm. Dodal, že skupinu Emirates „tvrdě zasáhl pokles poptávky po mezinárodní letecké dopravě, kdy země uzavřely své hranice a zavedli přísná cestovní omezení“.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články