eyJwb3J0cmFpdCI6ImFrdHVhbGl0YSIsImFsbCI6ImFrdHVhbGl0YSJ9
Pondělí, 5 prosince, 2022

Město i region se připravují na nové programové období

Více článků

Město Michalovce i region se připravují na nové programové období. Začali realizovat projekt, v jehož rámci vzniknou nové pracovní pozice v oblasti regionálního rozvoje, vytvoří se i pracovní týmy pro tvorbu strategických plánovacích dokumentů. TASR o tom informovala referentka odboru komunikace, marketingu a kultury městského úřadu Marcela André.

Jak uvedla, projekt Zefektivnění veřejné správy regionu posílením kapacit bude město realizovat ve spolupráci s dalšími dvěma městy v okrese, Strážske a Veľké Kapušany. Okresní město zároveň spolu s 11 přilehlými obcemi vytvořilo území rozvoj měst, se kterými připravuje jednotnou integrovanou územní strategii, Program hospodářského rozvoje a sociálního rozvoje (PHRSR) na roky 2021 až 2030. „Součástí nového PHRSR bude i koncepce smart city řešení,“ doplnila .

„V rámci projektu bude město řešit i územní lokality ze všech hledisek bezpečnosti a vypracuje manuál bezpečných veřejných prostranství,“ podotkla také André s tím, že samospráva tak sjednotí přístup k tvorbě komunikací včetně cyklostezek a parkovacích míst, veřejného osvětlení, mobiliáře či kamerových systémů, a to zejména z pohledu bezpečnosti. Výstupní dokument má sloužit jako koncept pro tvorbu projektových dokumentací revitalizace a rekonstrukce jednotlivých lokalit ve městě.

Celkové způsobilé výdaje projektu podpořeného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu jsou ve výši téměř 417.000 eur.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články