eyJwb3J0cmFpdCI6ImFrdHVhbGl0YSIsImFsbCI6ImFrdHVhbGl0YSJ9
Pondělí, 5 prosince, 2022

Rakousko prodlužuje pandemickou podporu pro firmy

Více článků

Rakouská vláda prodlužuje pandemickou podporu pro firmy a přizpůsobí ji aktuální situaci. Podpůrné balíčky, jejichž platnost měla skončit na konci června, budou platit další tři měsíce až šest měsíců.
Rakouská vláda prodlužuje pandemickou podporu pro firmy a přizpůsobí ji aktuální situaci. Podpůrné balíčky, jejichž platnost měla skončit na konci června, budou platit další tři měsíce až šest měsíců. Jak v úterý oznámili vicekancléř Werner Kogler a ministr financí Gernot Blümel, podporu budou „přizpůsobovat aktuálním hospodářským požadavkům a skutečnostem“. Prodloužení se mimo jiné týká náhrady za uniklé tržby či přemosťovacího financování pro umělce.

Vláda zároveň oznámila, že rakouské hospodářství bylo v týdnu od 31. května do 6. června jen o 0,4% slabší než v roce 2019, což představuje nejlepší hodnotu od vypuknutí pandemie nového koronavirus. Stále však existují odvětví a podniky, které potřebují podporu, například městský turismus.

Blümel také poukázal na to, že zotavení nepocítí hned všechna odvětví. „Podpoříme i na posledních metrech ty firmy, jejichž obchodní model se před krizí osvědčil, ale v současnosti jsou ještě vzdáleny od ekonomické normální situace,“ cituje ministra agentura APA. Pomoc musí být cílená a nesmí vytvořit falešné impulsy, které by mohly zbrzdit hospodářský růst.

Ministryně zemědělství, regionů a turistického ruchu Elisabeth Köstingerová poukázala na firmy v oblasti turistického ruchu a gastronomie, které nadále evidují vysoké propady tržeb a potřebují podporu. Státní tajemnice ministerstva kultury Andrea Mayerová uvedla, že očekávané povolení uměleckých a kulturních akcí poskytlo kýžený impuls, ale ti, kteří stále potřebují pomoc, nadále mají možnost získat přemosťovací finance.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články