eyJwb3J0cmFpdCI6ImFrdHVhbGl0YSIsImFsbCI6ImFrdHVhbGl0YSJ9
Pondělí, 17 ledna, 2022

Švýcarsko zvýšilo předpověď ekonomického růstu po zmírnění omezení

Více článků

Švýcarská vláda v úterý zvýšila odhad růstu ekonomiky v tomto roce díky zmírnění opatření k zastavení šíření pandemie nového koronavirus. V nejnovější prognóze tak předpovídá růst ekonomiky o 3,6% namísto o 3%, které očekávala v březnu.

Důvodem je „rychlé zotavování“ domácí ekonomiky a zlepšování situace v zahraničí. „Po postupném uvolňování začátkem března se domácí ekonomika začala rychle zotavovat,“ uvedl ve svém prohlášení Státní sekretariát pro hospodářské záležitosti (SECO), podle kterého si ekonomika udrží solidní tempo iv příštím roce 2022 a stoupne o 3,3%.

SECO konstatoval, že průmyslová výroba ve Švýcarsku solidně roste díky oživení poptávky klíčových obchodních partnerů. Několik ukazatele přitom signalizují další zvyšování výkonu průmyslu i sektoru služeb. Obecně došlo v uplynulých týdnech k posílení ekonomické aktivity ve Švýcarsku, přičemž index nákupních manažerů dosáhl v květnu historické maximum.

I indikátor KOF, který naznačuje vývoj ekonomiky v následujících šesti měsících, se v květnu vyšplhal na nejvyšší úroveň v historii těchto údajů.

Švýcarsko pokračuje v zmírňování opatření na zastavení pandemie, připravuje uvolnění omezení při vstupu do země tento měsíc a další otevírání veřejného života, protože nové případy onemocnění COVID-19 dále klesají.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články